Proč dává POJIŠTĚNÍ PROTI VLOUPÁNÍ do nemovitosti smysl?

07.01.2015 06:37

V prvních 9 měsících předešlého roku došlo na území naší republiky k 6 956 vloupáním do obytných prostor (tj. domovů našich spoluobčanů), což znamená, že je každý den vykradeno cca 25... domácností denně. Lupiči pak za sebou nechávají nejen materiální spoušť, kdy seberou vše, co se dá zpeněžit v zastavárnách či bazarech, ale často za sebou rovněž nechají spoušť na majetku, který je pro ně bezcenný (nábytek, vybavení domácnosti). Na vloupání do domácnosti je nejzákeřnější to, že přichází bez varování (na rozdíl od jiných pojistných událostí, jakými jsou například přírodní živly), proto má řada lidí tendenci toto riziko podceňovat. Jenže, jak naznačilo výše uvedené číslo, pocit bezpeční může být velmi zrádný.
To platí zejména ve velkých městech, jako jsou Praha, Ostrava, Brno, Karviná, Mladá Boleslav, Kladno, Příbram, Beroun, Teplice, ve kterých ve sledovaném období došlo k více jak 100 vloupáním do obytných prostor.
Smutným faktem je, že řada majitelů vykradených domácností se už nikdy se svým majetkem nesetká ani v případě, že se Policii ČR podařilo dopátrat pachatele. Právě pro tyto lidi je poslední "záchranou" pojištění proti vloupání v rámci pojištění domácnosti, kdy takto pojištěný člověk nezíská zpět svůj majetek, ale alespoň peníze z pojistného plnění, za které si může koupit nové vybavení.